Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Trwa  kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, spotkania odbędą się w kolejne 2 niedziele w Auli Sł. Bożego Ks. Wawrzyńca Kuśniaka. Początek spotkań o godz. 10.00 a zakończenie Mszą św. w Bazylice o godz. 12.00.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej ojczyzny. O godz. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

4. Od piątku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Na furcie klasztornej można nabyć  czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe, kalendarze na rok 2019 oraz dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę  zabytków.