Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Adwent to wyjątkowy okres w roku liturgicznym Kościoła, który przygotowuje wiernych poprzez czterotygodniowe czuwanie na powtórne przyjście Pana oraz do kolejnych świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o g. 6.30, z tego względu nie będzie mszy świętych o g. 7.00. Na Msze roratnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Przed roratami będziemy śpiewali Godzinki.

Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim liście na adwent kieruje do nas następujące słowa: „W myśl hasła tego roku: „Posłani w pokoju Chrystusa” - chcemy stawać się świadkami Zbawiciela, abyśmy mocą tego Pokarmu przemieniali świat. Autentyczne spotkanie z Chrystusem we wspólnocie eucharystycznej budzi bowiem
w sercu radość i przynagla nas do dzielenia się doświadczeniem wiary. Sam Jezus Chrystus - obecny w Eucharystii - jest Tym, który nas posyła. Misja jest nie tylko jakimś dodatkiem do naszego życia, ale jest integralną częścią życia chrześcijanina. […] Adwentowe otwarcie na przychodzącego Zbawiciela zachęca nas do spojrzenia na nasze problemy, ale także na sprawy Polski i świata, z perspektywy wiary w Boga. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata odpowiedzieli na mój apel i wsparli materialnie działania Caritas przy naszej wschodniej granicy. Jestem głęboko przekonany, że obronę naszej granicy możemy połączyć z ewangeliczną wrażliwością na cierpienie bliźnich.” ( cały list na naszej stronie internetowej)

Na Świętej Górze zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3700 zł, które przekazaliśmy na konto Caritas. Bóg zapłać.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, by w modlitwach zawierzać Ojczyznę naszą oraz nasze osobiste intencje.

4. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Komunią św. od g. 8.00 a wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu oraz Mszę św. o g. 19.00 w int. parafian świętogórskich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 18.30 oraz Mszę św. o g. 19.00.

6. Przyszła Niedziela obchodzona jest w Kościele jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz w zakrystii są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do 19 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki przy ulicy Łąkowej w Poznaniu.

8. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony i dzwoneczki na roraty,  kalendarze i kartki świętogórskie, Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na każdy dzień Adwentu oraz opłatki i świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.