Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Poradnia rodzinna w klasztorze świętogórskim proponuje spotkania zarówno dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa,

jak i dla małżeństw przeżywających kryzys, pragnących zapoznać się z naturalnymi metodami planowania rodziny.

Dla rodziców mających trudności w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, oraz dla tych osób, które borykają się z różnorodnymi problemami w swoich rodzinach.

 

Czynna w piątki w godzniach: 18.00 - 20.00

mgr Barbara Dopierała

tel. 783 48 70 45

 

Żyjemy w czasach, gdy coraz bardziej oddalamy się od siebie, coraz mniej czasu rodzice mają dla dzieci, małżonkowie dla siebie nawzajem.

Bywa i tak, że nie mamy czasu także sami dla siebie, że przestajemy sami siebie znać, rozumieć, że gubimy kontakt z własna duszą, własnymi uczuciami, potrzebami.

Nasze czasy stają się powoli coraz bardziej przesiąknięte samotnością i cierpieniem.

Na bazie m.in. tego coraz powszechniej zaczynają „królować” w naszych rodzinach wszelkie uzależnienia, które tylko nakręcają i potęgują spiralę krzywd i zniszczeń w rodzinach.

Jezus nauczał jakie jest największe przykazanie – „miłość bliźniego”, lecz by miłować kogoś trzeba mieć także miłość do siebie samego. By szanować kogoś, trzeba mieć i szacunek do siebie. Uzależnienia i problemy w rodzinach, w których te uzależnienia występują zabijają i miłość i szacunek.

Odbierają godność zabijają dzień po dniu duszę, wyzwalają pasmo krzywd, zabijają często wiarę i krok po kroku oddalają od Boga…

Jeśli trapią cię jakiekolwiek wątpliwości - przyjdź i porozmawiaj z nami - spróbujemy razem znaleźć wyjście z sytuacji.